Loading…

Hamiti: LDK e para edhe me votë edhe me asamblistë, ja sa ka marrë VV’ja dhe PDK’ja

  • 02/11/2021 | 21:15

Hamiti: LDK e para edhe me votë edhe me asamblistë, ja sa ka marrë VV’ja dhe PDK’ja

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Muhamet Hamiti ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve lokale, sipas të cilave thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë e para edhe me vota edhe me asambleista, shkruan Gazeta Metro.

Sipas Hamitit, LDK ka dalë e para me 70134 vota dhe 209 asambleistë.

Ai tha se Lëvizja Vetëvendosje ka dalë e dyta me vota, ndërsa PDK ka dalë e dyta me numër të asambleistëve.

Më poshtë keni postimin e plotë të tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë