Loading…

Hamiti: Me propagandë mundesh me i fitue zgjedhjet, por jo me qeverisë

  • 23/12/2021 | 21:45

Hamiti: Me propagandë mundesh me i fitue zgjedhjet, por jo me qeverisë

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Muhamet Hamiti, ka komentuar situatën e fundit me krizën energjetike në vend, në mënyrë indirekte, shkruan Gazeta Metro. 


Hamiti në një postim në Facebook, i është drejtuar Qeverisë duke thënë se me propagandë mundesh me i fitu zgjedhjet, por jo me qeverisë.

“Me propagandë mundesh me i fitue zgjedhjet, por jo me qeverisë”, ka shkruar shkurt ai në Facebook.

Qeveria Kurti është treguar jo e zonja në raport me krizën energjetike në Kosovë. Aktualisht vendi po përballet me reduktime të energjisë elektrik, gjë që e kthen Kosovën mbrapa shumë vite.

Shumë politikanë, opinionistë e njohës së fushës e kanë kritikuar Qeverinë Kurti për qasjen e saj ndaj krizës së energjisë në vend. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë