Loading…

Hani çdo ditë nga 5 kokrra arra, mëso efektet

  • 23/01/2023 | 09:17

Hani çdo ditë nga 5 kokrra arra, mëso efektet

Egzistojnë shumë arsye që t’i bëni pjesë të përditshmerisë tuaj arrat.


Duke konsumuar vetëm 5 kokrra arra në ditë mund të ndryshoni shëndeti. Përfitimet shëndetësore që mund t’I keni duke konsumuar arra çdo ditë:

zvogëlon belin për 1 cmm

zvogëlon mundësinë për zhvillimin e sëmundjeve të zemrëse

përmirëson shëndëtin e trurit

zvogëloni nivelin e kolesterolitrrit numrin e spermatozoidëve tek meshkujt

ul rrëzikun e prekjes nga diabeti

ul zhvillimin e kanceriti përfarcon eshtrat, lëkurën dhe flokët.

Çfarë ndodhë me trupin vetëm 4 orë pasi keni konsumuar arra?

Ndikimi i arrava në organizëm është aq i madh, sa që disa persona e ndjejnë vetëm 4 orë pas konsumimit ndikimin e tyre.

Arrat për atë kohë e suhqejnë trupin e njeriut me vlera ushqyese, materie dhe vitamin. Arrat janë të njohura edhe si stabilizator të stresit.

Antioksidantët që përmbajnë arrat e përforcojnë zemrën dhe i luftojnë sulmet e mundshme të zemrës. Yndyrat Omega 3 e zvogëlojnë ndjejnën e depresionit dhe simptamat ADHS.

Organet fillojnë të punojnë në mënyrë më efikase, duke parandaluar dëmtimin arterial dhe efektet e tjera të dëmshme shëndetësore. Nëse konsumohet ekskluzivisht në sasi të moderuar, nuk do të shkaktojë trashje, dhe në vend të kësaj do të stimulojë shëndetin, do të rregullojë peshën dhe perimetrin e belit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë