Loading…

‘Hap në drejtimin e duhur’, Von Cramon deklarohet për nënshkrimin e kontratës për energjinë ndërmjet KEDS dhe Elektroseverit

  • 09/12/2023 | 23:33

‘Hap në drejtimin e duhur’, Von Cramon deklarohet për nënshkrimin e kontratës për energjinë ndërmjet KEDS dhe Elektroseverit

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka pershëndetur marrëveshjen mes KEDS-it dhe Elektroseverit.


Ajo ka thënë se ky hap është në drejtimin e duhur drejt zbatimit të plotë të të gjitha marrëveshjeve të mbetura pezull.

“Lajm i mirë për të parë nënshkrimin e kontratës për energjinë ndërmjet KEDS dhe Elektrosever. Ky është një hap në drejtimin e duhur drejt zbatimit të plotë të të gjitha marrëveshjeve të mbetura pezull, në mënyrë që më në fund të kemi normalizim të plotë mes Kosovës dhe Serbisë! Integrimi në BE është qëllimi ynë i përbashkët”, ka shkruar Von Cramon.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë