Loading…

Hapen xhamitë në Kosovë

  • 05/08/2020 | 12:57

Hapen xhamitë në Kosovë

Nga sot hapen xhamitë e Kosovës, këtë vendim e ka marrë myftiu I Kosovës, Naim Tërnava, shkruan Gazeta Metro.


“Hapen xhamitë. Në bazë të rekomandimit të Myftiut Tërnava, njoftojmë besimtarët, se nga sot do të filloj falja e namazeve ditore në xhami (përfshirë edhe namazin e xhumasë), gjithnjë në përputhje me vendimin e BIK-ut për respektim të masave preventive ndaj Covid 19″, thuhet në njoftim.

Xhamitë janë mbyllur Natën e Kurban Bajramit, ndërsa myftiu Tërnava ka thënë se pezullimi i riteve fetare do të vazhdojë deri më 10 gusht./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë