Loading…

Fabrikë gjermano-holandeze në Skenderaj

  • 24/11/2016 | 16:25

Fabrikë gjermano-holandeze në Skenderaj

Në fshatin Polac të Skenderajt sot është vënë gurthemeli i një fabrike për përpunimin e mishit, investim gjermano-holandez.


Kryeparlamentari Kadri Veseli që ka marr pjesë në vënien e këtij gurthemeli, ka thënë se, zhvillimi ekonomik është prioritet yni shtetëror, dhe kjo ngjarje e sotme është një prej lajmeve që i duhen Kosovës.

aa

“Investimi i kompanisë gjermano-holandeze, “Ëeng Fat Poultry”, në Polac të Skënderajt, ku sot vumë gurthemelin e fabrikës së përpunimit të mishit, është prej atyre lajmeve të mira që i duhen Kosovës. Investitorët ndërkombëtarë sot erdhën në Drenicë, ndërsa ne i ftojmë që të vijnë edhe në tërë vendin, sepse do të kenë përkrahje të fuqishme”, ka thënë Veseli. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë