Loading…

Hapet pista e aeroportit të Vlorës, publikohen pamjet

  • 31/10/2022 | 10:48

Hapet pista e aeroportit të Vlorës, publikohen pamjet

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetet sociale pamje nga pista e hapur e aeroportit të Vlorës.


Sipas kryeministrit, ka përfunduar faza e parë e punimeve të pistës në aeroportin ndërkombëtar të Vlorës dhe është shtruar shtresa e parë.

Pista 3.2 kilometra është hapur krejtësisht, ndërsa punimet vijojnë ende për rrethimin e të gjithë sipërfaqes së aeroportit.

Në vitin 2023 do të nisë puna edhe për ndërtimin e terminalit me sipërfaqe 1800 metra katrorë, ndërsa fluturimi i parë në aeroportin e Vlorës pritet të bëhet në vitin 2025.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë