Loading…

Haradinaj: Albin Kurti do të jetë Kryeministër i dobët dhe zhgënjim i madh për Kosovën

  • 03/12/2019 | 18:21

Haradinaj: Albin Kurti do të jetë Kryeministër i dobët dhe zhgënjim i madh për Kosovën

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj po thotë se Albin Kurti do të jetë një kryeministër i dobët dhe shumë zhgënjyes, shkruan Gazeta Metro.


Kurti tha se do të jetë zhgënjim i madh për qytetarët e Kosovës si kryeministër, Albin Kurti, sipas tij ai do të jetë i dobët.

“Do të jetë zhgënjim i madh Kryeministri Kurti. Mendimi im është se do të jetë Kryeministër i dobët dhe zhgënjyes”, ka thënë Haradinaj..Nxitja e temave, marrja me diskutime publike janë një mënyrë e jetës. Marrja e agjendave është tjetër. Qeverisja nuk është ideologji duhet kyçur në punë. Qeverisja është ekzekutiv”, tha Haradinaj.

“Nuk shoh kapacitete menaxheriale dhe qeverisëse te Albini, fare”, tha Haradinaj.

Haradinaj po ashtu ditë më parë e ka quajtur Albin Kurtin si një mashtrues të madh dhe që flet ndryshe nga ajo që janë mësuar ta shohin në publik./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë