Loading…

Haradinaj: BE të dalë kundër korrigjimit të kufijve mes Kosovës e Serbisë

  • 17/09/2018 | 18:37

Haradinaj: BE të dalë kundër korrigjimit të kufijve mes Kosovës e Serbisë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka lutur vendimmarrësit Bashkimit Europian që të dalin kundër idesë për korrigjim apo ndryshim të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.

I pari i Qeverisë gjatë një adresimi në Kuvend pranë komisionit të përbashkët kosovaro-europian, ka thënë se si rezultat i marrëveshjes duhet të jetë njohja reciproke, e assesi idetë që shpiejnë në luftë.

Haradinaj i ka thënë këto fjalë pasi ju ka shpjeguar deputetëve nga Brukseli dhe Prishtina, se Kosova dëshiron të bëhet shtet i sigurt kjo duke krijuar ushtrinë e saj

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë