Loading…
Haradinaj godet Thaçin e Veselin: Mos më çoni porosi nëpërmjet Bedri Hamzës, asnjë ministër nuk mundet të më tregojë se çka duhet të bëjë unë
  • 16/07/2018 | 22:14

Haradinaj godet Thaçin e Veselin: Mos më çoni porosi nëpërmjet Bedri Hamzës, asnjë ministër nuk mundet të më tregojë se çka duhet të bëjë unë

Kryeministri Haradinaj ka drejtuar kritika të ashpra ndaj ministrit të Financave, Bedri Hamza, pasi ky i fundit e refuzoi pagën me rritje. Thotë se Hamza sa ka qenë drejtor i BQK’së ka marrë pagë 4 mijë eurosh.


Haradinaj tha se asnjë ministër nuk mundet të i tregojë atij se çka duhet të bëjë, as Bedri Hamza i cili ka pasur 4 mijë euro pagë dikur në BQK.

Haradinaj madje i ka thënë Hamzës se ‘mos të shet mend’ me veprimet e tij duke refuzuar pagën me rritje.

“Asnjë ministër s’më më kallëzon mu çka me bo. As Bedri Hamza as kërkush. 4 mijë euro e ka pas pagën në BQK, mos të shet mend”, tha Haradinaj.

Madje Haradinaj tha se as kryeparlamentari e presidenti i vendit, nuk mund t’i tregojnë çka të vendos.

“As Kadria e as Hashimi s’mund të më tregojnë çka me bo nëpërmjet ministrave”, deklaroi Haradina në Tribuna Channel.

Bedri Hamza ka refuzuar marrjen e pagës me rritje. Më parë Haradinaj kishte thënë se Hamza me këtë vendim nuk është treguar burrë i mirë.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë