Loading…

Haradinaj: I lumtur për Pavarësinë, i mërzitur për Ramushin

  • 17/02/2017 | 22:12

Haradinaj: I lumtur për Pavarësinë, i mërzitur për Ramushin
I lumtur për ditën e Pavarësisë është shprehur edhe Hilmi Haradinaj, babai i ish-Kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili është ndaluar në Francë.Ai ka shtuar se për të kjo ditë është më e vështirë sepse krahas bijve që i dha për liri, i biri Ramush Haradinaj, gjendet në Francë me aktakuzë të Serbisë.

“Jam i lumtun për ditën e Pavarësisë, edhe pse shumë na ka kushtu kjo Pavarësi. Shumë djem e vajza kanë dhanë jetën për këtë ditë. Për ne si familje është ma e zorshme kjo ditë, arsyeja se, ai thuaja se e ka pru këtë ditë, dej te pavarësia, dej te shteti, ai sot gjindet në Francë, me ato aktakuza të Serbisë”, tha Haradinaj për RTK-në.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë