Loading…
Haradinaj i përgjigjet Brnabicit: Serbia nuk ka guxim të nisë ushtri për Kosovë, ne mbrohemi nga Amerika
  • 06/12/2018 | 20:43

Haradinaj i përgjigjet Brnabicit: Serbia nuk ka guxim të nisë ushtri për Kosovë, ne mbrohemi nga Amerika

Kërcënimet e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq, se Serbia mund ta nisë ushtrinë drejt Kosovës, nuk janë shqetësuese për kryeministrin Ramush Haradinaj.

Ai në një intervistë për Insajderi, ka thënë se Serbia nuk ka guxim që të nisë ushtarë për në Kosovë, por sipas tij edhe nëse kjo ndodhë, atëherë vendin do ta mbrojnë amerikanët.

“Nuk ka guxim që Serbia të nisë ushtri për në Kosovë. Neve ka kush na mbronë. Vetëm një ushtar amerikan të jetë këtu është e nevojshme. Neve në situata të tilla na mbronë Amerika”, ka thënë kryeministri Haradinaj për Insajderi.com.

Kreu i ekzekutivit, ka folur edhe për datën kur do të bëhet formimi i Ushtrisë së Kosovës, duke treguar ekskluzivisht për shtetet të cilat janë në përkrahje dhe në kundërshtim të formimit të saj.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë