Loading…

Haradinaj: Jam i mërzitur e bashkëndjej me Londrën

  • 22/03/2017 | 21:04

Haradinaj: Jam i mërzitur e bashkëndjej me Londrën

Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj, i cili po mbahet i ndaluar në Francë, ka reaguar lidhur me sulmin e sotëm të Londrës, të dyshuar si terrorist.


“Jam i indinjuar e i mërzitur me atë çfarë ndodhi sot në Londër. Në këto çaste bashkëndjej me familjet dhe me popullin britanik. Kosova i ka 1001 arsye më shumë të jetë solidare me Londrën sot”, u shpreh Haradinaj, përcjell gazetametro.net

“Ngushëllimet e mia më të thella për familjet, qeverinë dhe popullin britanik”, përfundoi ai.

Nga ky sulm, deri më tani janë 4 të vdekur, ndër ta sulmuesi dhe një polic, si dhe rreth 20 persona të lënduar. Kurse, kosovarë të lënduar nga ky incident zyrtarisht u tha se deri më tani nuk ka./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë