Loading…

Haradinaj kërcënon Thaçin me shkarkim

  • 12/11/2018 | 21:13

Haradinaj kërcënon Thaçin me shkarkim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur sot rreth zhvillimeve të fundit në vend, duke ‘kërcënuar’ presidentin Thaçi se çdo marrëveshje e tij me Serbinë që prekë territorin e Kosovës do të shkarkohet.


Haradinaj ka folur i bindur se nëse presidenti Thaçi bën marrëveshje me presidentin e Serbisë për territoret e Kosovës do të shkarkohet nga votat e deputetëve të tij, njofton gazetametro.net.

“Çdo marrëveshje që prekë territorin e Kosovës ne do të shkarkojmë presidentin Thaçi”, tha Haradinaj.

Haradinaj duke folur për ‘kërcënimet’ e presidentit Thaçi se kjo qeveri mund të bie, ai tha se këtë deklaratë nga presidenti nuk e shoh si kërcënim, por për të do të ishte kërcënim nëse ai do të nënshkruante marrëveshje me Serbinë që do të bënte cenimin e territoret të Kosovës, njofton gazetametro.net.

“Kam kërcënim nëse ai nënshkruan marrëveshje që nënshkruan cenimin e territorit të Kosovës”, tha Haradinaj në T7.

Tutje Haradinaj ka folur edhe për qëndrimet e opozitës, ai ka dërguar mesazh partive opozitare se kurdo që të kenë numrat për rrëzimin e Qeverisë që ai po e udhëheq le ta bëjnë këtë./gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë