Loading…

Haradinaj kërkon postin e presidentit me çdo kusht, në të kundërtën vendi shkon në zgjedhje

  • 23/10/2020 | 21:35

Haradinaj kërkon postin e presidentit me çdo kusht, në të kundërtën vendi shkon në zgjedhje

Kryetari i AAK-së shpreson në një marrëveshje për pozitën e presidentit, në të kundërtën vendi shkon në zgjedhje.


Partia e tij në gusht të këtij viti shpalli kandidaturën e kreut të saj, Ramush Haradinajt për president.

Por takimi që një ditë me parë kishte me Thaçin dhe Veselin, nuk i ka dhënë shumë siguri Haradinajt se ai mund të bëhet president.

Në një intervistë ish kryeministri ka thënë që janë në diskutim me partnerët për këtë punë.

E nëse nuk gjindet një zgjidhje me Ramushin president, atëherë vendi sipas tij, do të shkojë në zgjedhje.

Ish kryeministri tutje nuk e mohon mundësinë e inkuadrimit të PDK-së në qeveri. Këtu tregon edhe vullnetin e Vetëvendosjes për këtë temë.

Më tej Haradinaj tha se pret të hedhet poshtë aktakuza ndaj Thaçit e Veselit.

Më të fundit
...
  • 28/11/2020 | 16:59
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë