Loading…

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë është përcaktim i përbashkët i yni dhe NATO’s

  • 03/02/2017 | 18:06

Haradinaj: Krijimi i ushtrisë është përcaktim i përbashkët i yni dhe NATO’s
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj thotë se qëndrimi i shprehur në Kosovë nga Sekretari i Përgjithshëm të NATO-s dhe i Sekretarit Amerikan të Shtetit se Kosova e ka përgjegjësinë për krijimin e Ushtrisë është përcaktim i përbashkët i yni dhe i partnerëve.

Kosova është në një situatë kur NATO garanton paqen dhe sigurinë dhe se është në duart e kosovarëve dhe institucioneve të tyre që të krijojnë ushtrinë e tyre”, ka shkruar Haradunaj duke cituar fjalët e sekretarit Stoltenberg.

“Pra të gjithë ata që nuk kanë kurajo e as vizion se si duhet të krijohet ushtria e Kosovës, te ndalën së manipuluari e të lëvizin dhe ta krijomë ushtrinë”, ka shkruar në fund Haradinaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë