Loading…

Haradinaj mbledh Këshillin Drejtues, temë diskutimi edhe dialogu me Serbinë

  • 12/08/2020 | 11:05

Haradinaj mbledh Këshillin Drejtues, temë diskutimi edhe dialogu me Serbinë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pritet të mblidhet sot në ora 16:00, për të diskutuar rreth aktualitetit politik në vend, por edhe gjendjes së pandemisë Covid-19.


Në mbledhjen e Këshillit Drejtues do të diskutohet edhe për dialogun me Serbinë, koalicionin qeverisës, si dhe tema të tjera në të ndryshme.

Kujtojmë se Haradinaj, por edhe AAK-ja në përgjithësi po kundërshton formatin e dialogut të nisur nga kryeministri Avdullah Hoti.

Ndërsa Haradinaj haptazi ka dalë edhe kundër koordinatorit nacional për dialogun, Skender Hysenit.

Haradinaj po vlerëson se një dialog i zhvilluar me Serbinë pa prezencën e ShBA-së është i dëmshëm për Kosovën.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë