Loading…

Haradinaj: Me bojlerët e filterat le të merren ata që duan, Qeveria duhet t’i publikojë të gjitha shpenzimet për energjinë

  • 22/01/2022 | 10:20

Haradinaj: Me bojlerët e filterat le të merren ata që duan, Qeveria duhet t’i publikojë të gjitha shpenzimet për energjinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka kërkuar nga Qeveria Kurti që të publikojë të gjitha shpenzimet që janë bërë në sektorin energjetik që nga 1 tetori i vitit të kaluar, transmeton Gazeta Metro.


Në një postim në Facebook, Haradinaj ka thënë se është me rëndësi të posaçme që të publikohen edhe emrat e kompanive prej të cilave është blerë rryma dhe metodologjia e kontraktimeve.

Ai ka përmendur edhe fjalimin e kryeministrit Kurti në Kuvend për “bojlerët dhe filterat”, duke thënë se qytetarit të Kosovës kjo nuk i intereson.

“E pakuptueshme mjegulla që kjo qeveri po krijon në raport me rrymën elektrike dhe transaksionet financiare rreth saj. E qartë që me bojlerët, filterat dhe lopatat le të merren ata që duan, por qytetarit të Kosovës kjo nuk i intereson. Duam llogaridhënie për paranë publike”, ka shkruar Haradinaj.

Më poshtë postimi i plotë i tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë