Loading…

Haradinaj ndanë gjysmë milion euro për shënimin e përvjetorit të pavarësisë

  • 12/02/2019 | 14:57

Haradinaj ndanë gjysmë milion euro për shënimin e përvjetorit të pavarësisë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ​ka vendosur që sot të bëjë ndarjen e mjeteve financiare për aktivitetet e shënimit të 11 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ai ka vendosur që të ndahen 500 mijë euro nga buxheti i shtetit, transmeton Gazeta Metro.


Kryeministri Haradinaj duke folur në mbledhjen e kabinetit qeveritar la vendosur që për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovë të ndahen 500 mijë euro për të shënuar këtë ditë.

“Këto mjete do të kalojnë si subvencione, te Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit”, tha Haradinaj, transmeton Gazeta Metro.

Në mbledhjen e kabinetit qeveritar, është aprovuar Propozim vendimi për themelimin e Qendrës Përkujtimore të Holokaustit Shqiptar “Bllacë 1999”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë