Loading…

Haradinaj: Nëse Qeveria s’e sjellë ligjin për ushtrinë, e sjelli vet (Video)

  • 28/03/2017 | 20:16

Haradinaj: Nëse Qeveria s’e sjellë ligjin për ushtrinë, e sjelli vet (Video)

Deputeti i AAK’s Daut Haradinaj, ka deklaruar se nësë qeveria nuk do ta dërgojë në Kuvend ligjin për transformimin e FSK’së në Ushtri të Kosovës, një gjë të tillë do ta bëj veet ai, konform ligjeve.


Ai në Rrokum tha se forcat e armatosura të Kosovës nuk janë një rrezik për askënd, dhe se shumë shtete anëtare të NATO’s nuk i quajnë forcat e tyre ushtri-por janë të armatosura dhe me kapacitete ushtarake.

Dëgjoni të plotë deklarimin e tij./gazetametro.net

https://www.youtube.com/watch?v=4RdCKgz40nA

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë