Loading…

Haradinaj nga Zvicra: Aleanca çdo ditë po rritet e forcohet në mërgatë

  • 19/03/2023 | 13:17

Haradinaj nga Zvicra: Aleanca çdo ditë po rritet e forcohet në mërgatë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se subjekti të cilin e drejton, çdo ditë po forcohet në diasporë.


Haradinaj me bashkëpunëtorë ndodhet për vizitë në Zvicër ku është mirëpritur nga familja Kqira, familje kjo e cila ka shënuar suksese të jashtëzakonshme në gastronomi dhe ndërtimtari.

“Mikpritja te Pren Kqira dhe familja e tij në Zürich ishte një ndjenjë e veçantë. Preni me familje tash e më shume se 40 vite jetojnë dhe punojnë në Zvicër. Arritjet e tij në gastronomi dhe ndërtimtari janë tregim i veçantë, se si me punë e përkushtim arrihen sukseset”, ka shkruar Haradinaj.

Postimi i plotë i Haradinajt: 

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës çdo ditë e më shumë po forcohet në mërgatë

Mikpritja te Pren Kqira dhe familja e tij në Zürich ishte një ndjenjë e veçantë. Preni me familje tash e më shume se 40 vite jetojnë dhe punojnë në Zvicër. Arritjet e tij në gastronomi dhe ndërtimtari janë tregim i veçantë, se si me punë e përkushtim arrihen sukseset.

E falënderova Prenin për mikpritje si dhe për investimet që si familje po i bëjnë në Kosovë, duke krijuar vende pune dhe duke mos harruar kurrë vendlindjen. Ai, sikurse tash po ashtu edhe në të kaluarën, ka qenë derë e hapur për të ndihmuar shqiptarët.

U jam mirënjohës për angazhimin e juaj!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë