Loading…

Haradinaj: Nuk e di pse gjenerali amerikan anuloi vizitën

  • 11/02/2019 | 15:40

Haradinaj: Nuk e di pse gjenerali amerikan anuloi vizitën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ai nuk e di pse ka anuluar vizitën Gjenerali i Gardës Kombëtare të lowas në Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Timothy Orr, transmeton Gazeta Metro.


Haradinaj kur është pyetur se cila është arsyeja se Orr ka anuluar vizitën e tij për nderë të pavarësisë në Kosovës, ka thënë se ai akoma nuk po e di arsyen, ani pse një letër e tij ka shkuar edhe në zyret e kabinetit të tij, letër kjo që është dërguar nga Ambasada e SHBA’së në Kosovë, Komandanti i FSK-së, Gjenerallejtënant, Rrahman Rama.

Rama i’u ka dërguar këtë letër edhe Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj në zyret e kabinetit të tyre.

Haradinka folur rreth takimit të sotëm që kishte me gjithë krerët e shtetit. Tha se temë e diskutimit ka qenë vetëm platforma e dialogut.

Ndërohë, Gjenerali Orr, ka anuluar vizitën e tij në Kosovë për shkak të mospërmbushjes së kërkesave nga Qeveria e Kosovës, për mos pezullimin e taksës 100%./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë