Loading…

Haradinaj nuk ekstradohet në Serbi, kjo është e sigurt

  • 06/01/2017 | 20:59

Haradinaj nuk ekstradohet në Serbi, kjo është e sigurt

Është vështirë me ditë ditën e orën kur do të lirohet Ramush Haradinaj, por ai shpejtë do të lirohet, ka thënë Ardian Gjini, nënkryetar i AAK’së.


“Kosovës po i bëhen shumë dëme, por ekstradimi i mundshëm i Haradinajt është pothuajse i pamundshëm”, ka thënë Gjini, në emisionin Rrokum Rroll, në TV Rrokum.

Ai ka shtuar se Kosova nuk duhet të lejojë të poshtërohet nga Serbia dhe se Haradinaj dhe familja e tij janë themel i lirisë dhe pavarësisë së Kosovë.

Nënkryetar i AAK’së ka shuar se Kosova nuk duhet të lejojë që të poshtërohet  nga Serbia  dhe se ata njerëz që lejojnë një gjë të tillë, ata duhet të ecin në  shtëpi.

Gjini ka thënë se saga e Ramush Haradinajt do të përfundojë shumë shpejt.

https://youtu.be/uEQHYS9fpcs

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë