Loading…
Haradinaj për ‘bosin e krimit’ në Veri: Unë e respektoj Radojecicin
  • 16/07/2018 | 22:49

Haradinaj për ‘bosin e krimit’ në Veri: Unë e respektoj Radojecicin

Milan Radojcic, serbi i cili dyshohet të jetë numri një në Mitrovicën e Veriut është pritur në një takim ditë më parë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Radojecic me veti kishte edhe kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakic.

Haradinaj ka komentuar për herë të parë takimin me Radojecicin në zyrën e tij, duke thënë se ka shumë respekt për të pasi që edhe

“Unë du me i respektu njerëzit e vendit tim, une e respektoj Radojecicin, jam interesum me punu me ta, jam interesum mos me u ndi të ofendum, as të cenuar, ky vend është edhe i tyre, ata skanë pse me mendu nëse se kanë Beogradin çka i gjanë” tha Haradinaj në TCH.

Haradinaj po ashtu ka premtuar se do të i ngrisë pagat e policëve dhe mjekëve në Kosovë, sipas tij nëse kjo nuk do të ndodhë gjatë vitit të ardhshëm ai nuk do të qëndrojë në postin e kryeministrit.

Haradinaj po ashtu ka drejtuar disa akuza ndaj ministrit Beqa, për ministrin tha ‘të mos shet mend’ shumë.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë