Loading…

Haradinaj për Kurtin: Prej kujt po ikë kryeministri ynë, a mos po fshihet edhe prej Serbisë

  • 11/06/2021 | 12:51

Haradinaj për Kurtin: Prej kujt po ikë kryeministri ynë, a mos po fshihet edhe prej Serbisë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka komentuar qëndrimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti karshi dialogut me Serbinë.


Në seancën që po mbahet në Kuvendin e Kosovës, Haradinaj thotë se Kurti po fshehët nga dikush, por që nuk e dinë se nga kush po ikë.

“Është një ikje dhe një fshehje, pra sot nuk kemi para nesh kryeministrin e Kosovës, që të kemi një udhëheqës që nuk e di pse por e ka zgjedh ikjen dhe fshehjen. Nuk e kam të qartë prej kujt po i ikë e prej kujt po fshehët, a po ikë prej Vetëvendosjes, pra ndaj kauzës që ka ndërtuar ndër vite, ndaj njerëzve që i kanë besu. Për fat të keq, nuk e di Vetëvendosje a e kupton më liderin e vetë, nuk besoj që e kuptojnë”, tha Haradinaj.

Ai madje aludon duke thënë se mos po fshihet nga Serbia.

“Kam bindjen që është ka fshehët edhe nga opozita e sotme, të cilën e ka cilësuar si tradhëtare, si të dëmshme. Sot na raportoi për një numër të madh të marrëveshjeve të opozitës së mëhershme, gati u kthy zëdhënës të pushtetit të mëhershëm.

Prej kujt tjetër po fshihet kryeministri ynë, a mos po fshihet edhe prej Serbisë, mos Serbia për një arsye të caktume ka ndonjë fuqi mbi kryeministrinë tonë që nuk e lejon vetes me marrë qëndrimin e qartë në këtë moment kritik para takimit me Presidentin e Serbisë’, shtoi Haradinaj.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë