Loading…

Haradinaj përkujton Ilir Sobën në 21 vjetorin e rënies

  • 18/10/2019 | 12:49

Haradinaj përkujton Ilir Sobën në 21 vjetorin e rënies

Ish-kryeminisri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përkujtuar Ilri Slobën në 21 vjetorin e rënies, shkruan Gazeta Metro.


Haradinaj me anë të një shkrimi në Facebook ka përkujtuar dëshmorin Ilir Soba në 21 vjetorin e rënies.

Soba sipas Haradinajt ishte një ndër luftëtarët më të zotë të Dukagjinit.

Shkrimi i Haradinajt:

Që nga fëmijëria, frymëzuar nga të parët e tij, Ilir Soba ishte i etshëm për liri. Ilirin do e kujtoj si një nga luftëtarët më të zot të Dukagjinit. Ndër gjakovarët e parë që iu përgjigj kushtrimit të Atdheut, ai ra heroikisht, në krye të detyrës, para 21 vitesh. Vepra e tij do jetojë përgjithmonë. Lavdi!/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë