Loading…

Haradinaj: Po futni thika në mes të pjestarëve të UÇK’së

  • 30/12/2016 | 13:32

Haradinaj: Po futni thika në mes të pjestarëve të UÇK’së

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka thënë se ligji për veteranët është shumë gabim.


Ai ka thënë se ky ligj po fut thika në mes pjesëtarëve të luftës së UÇK-së.

“Kur ka pasur UÇK në vitin 1991, kjo është mashtrim. Jeni duke bërë shumë gabim me këtë ligj. Edhe përfaqësuesit e shoqatave të UÇK-së kanë rënë pre e mashtrimeve ordinere të disa zyrtarëve”, ka thënë Haradinaj.

Ai u ka bërë lutje deputetëve që të mos e votojnë këtë ligj. Haradinaj ka shtuar se edhe FMN-ja duhet të kuptojë se nuk mundemi me ju nënshtrua.

Haradinaj ka theksuar se nëse ka pasur matrapazë që janë fut në listat e veteranëve duhet larguar.

“Nëse Anton Quni e Adem Grabovci me bashkëluftëtarë pajtohen me këtë ligj atëherë edhe unë do të votoj pro”, ka thënë Haradinaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë