Loading…

Haradinaj reagon pas aksidentit në Pejë ku u lënduan dhjetëra persona

  • 05/05/2018 | 16:20

Haradinaj reagon pas aksidentit në Pejë ku u lënduan dhjetëra persona

Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pas aksidentit të rëndë me një autobus që ndodhi në një vend afër Pejës, ku dhjetëra persona u lënduan dhe u dërguan në Spitalin e Pejës, transmeton Gazeta Metro.

Haradinaj ka thënë që për këtë rast ka angazhuar zv.ministrin e Shëndetësisë, Ali Berisha, i cili e ka informuar kryeministrin që asnjë nga të lënduarit nuk është në rrezik për jetë.

Më poshtë postimi i plotë i Kryeministrit. /gazetametro.net

Me vëmendje po i përcjellë të gjitha zhvillimet në Spitalin Rajonal të Pejës ku po trajtohen personat e lënduar pas aksidentit të autobusit në Dedesh të këtij qyteti.

Me të marrë vesh për rastin menjëherë kam dërguar zëvendësministrin e shëndetsisë z. Ali Berisha, i cili me informoi se janë 24 persona të lënduar që po marrin trajtim dhe për fat asnjë nga ta nuk janë në rrezik jete.

Falenderoj personelin e Spitalit Rajonal të Pejës për reagimin e shpejtë dhe profesional për tu dalë në ndihmë të aksidetuarve.

Spitali i Pejës në urgjencë pas aksidentit të autobusit, dërgohen 31 udhëtarë të lënduar

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë