Loading…

Haradinaj se përjashton as PDK’në për koalicion

  • 16/03/2017 | 22:00

Haradinaj se përjashton as PDK’në për koalicion

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se partia e tij nuk ka vija të kuqe as për Partinë Demokratike të Kosovës e as për Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Haradinaj, i cili vazhdon të qëndrojë në arrest shtëpiak në Strasburg të Francës, ka thënë në një intervistë për Tv Dukagjini se zgjedhjet do të mbahen së shpejti, pasi sipas tij sa më shpëjtë të mbahen zgjedhjet aq më mirë për Kosovën.

Por, nuk ka përjashtuar as koalicionin me dy partitë që tani kanë pushtetin PDK dhe LDK.

“Vijat e kuqe i vendos populli. Kushdo që fiton vet s’mund të bëjë asgjë, prandaj do të ishte e dëmshme që mos të pranohen zgjedhjet, të kontestoheshin ato, dhe vendi të hynte edhe në një krizë tjetër”, ka thënë Haradinaj. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë