Loading…

Haradinaj takohet me ambasadorin e Bullgarisë, u dëshirojnë fat dy kombëtareve

  • 25/03/2019 | 09:49

Haradinaj takohet me ambasadorin e Bullgarisë, u dëshirojnë fat dy kombëtareve

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim sot me Ambasadorin e Bullgarisë, Nedialtcho Dimitrov Danatchev, të ciliti ka përfunduar mandati i tij në Kosovë, transmeton Gazeta Metro.


Haradinaj e ka falenderuar Bullgarinë për përkrahjen e plotë që ia ka dhënë Kosovës në rrugëtimin e saj euro-atlantik dhe që e përkrahë fuqishëm në proceset integruese të BE’së.

Ai me Danatchev ka folur edhe për lojën e sontme në mes Kosovës dhe Bullgarisë ku i ka dëshiruar fat të dy kombëtarëve.

“Bullgaria i ka dhënë përkrahje të plotë Kosovës në rrugëtimin e saj euro-atlantik dhe do të vazhdojë të jetë përkrahëse e fuqishme e vendit tonë në procesin e integrimit në BE. Në takim lamtumirës me ambasadorin bullgar, Nedialtcho Dimitrov Danatchev, i shpreha konsideratat e mia për punën e palodhshme dhe bashkëpunimin për thellimin e marrëdhënieve bilaterale ndërmjet dy shteteve tona. Kënaqësi të bashkëbisedonim edhe për lojën e sontme në futboll në mes të Kosovës dhe Bullgarisë, me ç’rast iu dëshiruam fat të dy kombëtareve”, ka shkruar Haradinaj në Facebook./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë