Loading…

Haradinaj takohet me Labinot Tahirin pas mesnate në një hotel (Foto)

  • 27/07/2017 | 12:13

Haradinaj takohet me Labinot Tahirin pas mesnate në një hotel (Foto)

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, është takuar Labinot Tahirin, tashmë deputetin e zgjedhur nga radhët e Aleancës Kosova e Re.


Ka qenë Tahiri, ai i cili gjatë gjithë ditës është komentuar për atë se a do ta votojë Haradinajn për kryeministër, pasi ka qenë konfuz në deklaratën e tij para mediave.

Megjithatë duket se një takim tashmë ka ndodhur ndërmjet Haradinajt dhe Tahirit, detajet e të cilit akoma nuk dihen, njofton Klan Kosova.

Haradinaj e Tahiri, sipas një burimi të Klan Kosovës, janë takuar mbrëmë në njërin nga hotelet në periferi të Prishtinës.

Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Korab Sejdiu në Ballë për Ballë të Klan Kosovës, ka thënë se asnjë nga deputetët e koalicionit LAA nuk do ta votojnë Haradinajn për kryeministër dhe as Veselin për kryetar kuvendi, përfshirë këtu edhe deputetin Tahiri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë