Loading…

“Haradinaj të mos gëzohet, do të vazhdojmë ta ndjekim”

  • 27/04/2017 | 18:48

“Haradinaj të mos gëzohet, do të vazhdojmë ta ndjekim”

Ish-prokurori serb për krime lufte, Vladimir Vukçeviq ka thënë se lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj nuk ka asnjë arsye për t’u gëzuar, pasi që Serbia do të vazhdojë ta ndjekë, raporton KTV.


“Ramush Haradinaj nuk duhet të gëzohet. Ai nuk është liruar nga aktakuza, pasi që ajo ende është e ngritur kundër tij. Besoj se ne do të jemi insistues për ta ndjekur edhe në vazhdim”, ka thënë Vukçeviq.

Ai ka thënë se ka fakte të mjaftueshme për ta dënuar Haradinjan për krime lufte.

Sipas tij, Prishtina nuk ishte e sigurt se Haradinaj do të lirohej, dhe se atje kishte frikë të madhe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë