Loading…

Haradinaj tregon se e urrente Shpend Maxhunin, por tani e cilëson kështu emërimin…

  • 02/05/2018 | 22:32

Haradinaj tregon se e urrente Shpend Maxhunin, por tani e cilëson kështu emërimin…

I pari i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka folur për emërimin e Shpend Maxhunit si Drejtor i AKI-së.


Haradinaj në “Rubikon”, të KTV-së ka thënë se është teprim nëse themi se Maxhuni është njeri i Thaçit apo dikujt tjetër.

Kryeministri e ka cilësuar Maxhunin si njeri profesionist për të cilin ka nevojë Kosova.

“Është teprim me thanë se është njeri i Thaçit ose i Ramushit ose i Kadrisë. Unë mendoj që është njëri prej atyre njerëzve që ka nevojë Kosova, profesionist”, ka deklaruar Haradinaj.

Tutje, Haradinaj ka treguar se ka pasur një kohë, kur ai e ka urryer Shpend Maxhunin sa ishte Drejtori i Policisë së Kosovës.

“E kam urryer Shpendin, sepse. na bërtitshin, nuk ka lejonin me gjuajt gazin, me ba protesta”, ka thënë ai.

I pyetur se përse nuk u shkarkua Shpend Maxhuni për rastin e ‘gylenistëve’, Haradinaj ka thënë se as ai nuk ka qenë në dijeni dhe se ai e kishte detyrë t’i raportonte ish-Ministrit të Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ndërsa Driton Gashi, kryeministrit.

Kujtojmë se Shpend Maxhuni u emërua Drejtor i AKI-së, menjëherë pas shkarkimit të Driton Gashit në lidhje me rastin e deportimit të gjashtë shtetasve turq.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë