Loading…

Haradinaj tregon se pse zgjodhi këto katër ministri prej LDK’së

  • 22/05/2020 | 21:24

Haradinaj tregon se pse zgjodhi këto katër ministri prej LDK’së

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në intervistën për Gazetën Online ‘Reporteri.net’, ka treguar se pse partia e tij ka marruar katër dikasteret ministrore të ndara për AAK-në nga marrëveshja me LDK-në, për krijimin e Qeverisë Hoti.


Sipas marrëveshjes së publikuar para disa jave, AAK-së i takojnë Ministria e Jashtme, e Drejtësisë, të Arsimit dhe atë të Zhvillimit Ekonomik.

Ai ka treguar se si është bërë kjo ndarje e ministrive me LDK-në e cila synon ta krijojë qeverinë e re, pas rrëzimit të asaj Kurti.

Haradinaj, gjithashtu ka treguar se pse partia e tij ka marruar katër dikasteret ministrore të ndara për AAK-në nga marrëveshja me LDK-në, për krijimin e Qeverisë Hoti.

Sipas marrëveshjes së publikuar para disa jave, AAK-së i takojnë Ministria e Jashtme, e Drejtësisë, të Arsimit dhe atë të Zhvillimit Ekonomik.

Ai ka treguar se si është bërë kjo ndarje e ministrive me LDK-në e cila synon ta krijojë qeverinë e re, pas rrëzimit të asaj Kurti.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë