Loading…
Haradinaj viziton familjen personave që humbën jetën në aksidentin në Mramor
  • 17/11/2018 | 17:05

Haradinaj viziton familjen personave që humbën jetën në aksidentin në Mramor

Mbrëmë në aksidentin fatal në mes të tre veturave në Mranmor humbën jetën tre persona të të njëjtës familje.


Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vizituar dhe ka ngushëlluar familjarët e përsonave që humbën jetën në aksidentin e pasdites së djeshme, shkruan gazetametro.net

Haradinaj shprehu ngushëllime në emër të qeverisë dhe popullit të Kosovës.

Po ashtu, Haradinaj shkroi se do t’i qëndrojë afër familjes edhe me ndihmë financiare.

”Familjes Shala nga Poneshi i Gjilanit, e cila nga aksidenti i djeshëm humbi katër familjarë, i shpreha ngushëllimet më të thella, në emër të Qeverisë dhe tërë popullit të Kosovës. Qeveria e vendit, edhe përmes ndihmës financiare, do t’u qëndrojë afër në këtë humbje të madhe”, shkroi Haradinaj në Facebook. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë