Loading…

Harron ‘debaklin’ në zgjedhjet lokale, Kurti vazhdon të mbështetet në ’14 shkurt’: Është dëshmi e zemërimit të qytetarët ndaj atyre që qeverisën keq

  • 29/12/2021 | 11:29

Harron ‘debaklin’ në zgjedhjet lokale, Kurti vazhdon të mbështetet në ’14 shkurt’: Është dëshmi e zemërimit të qytetarët ndaj atyre që qeverisën keq

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se viti 2021 do të kujtohet si vit në të cilin shpresa dhe vullneti për ndryshim u bënë të pathyeshëm. Në hapjen e mbledhjes së Qeverisë, Kurti ka thënë se mbështetja që i është dhënë Lëvizjes Vetëvendosje për të qeverisur me vendin është dëshmi se zhgënjimi i qytetarëve ka qenë i madh me qeveritë e kaluara.


Sipas Kurtit, qytetarët e kanë dëshmuar zemërimin që e kanë me politikanët që sipas tij kanë qeverisur keq për kohë të gjatë.

“Vitin 2021 do ta kujtojmë si vit në të cilin shpresa, besimi dhe vullneti për ndryshim u bënë bashkë dhe të pathyeshëm. Mobilizimi i jashtëzakonshëm i qytetarëve të Republikës për të na dhënë mbështetjen historike është dëshmi se sa i madh ka qenë zhgënjimi dhe zemërimi ndaj atyre që qeverisën kaq keq për shumë gjatë, sa e madhe është nevoja dhe dëshira për ndryshim dhe sa e lartë është përgjegjësia jonë sot dhe nesër këtu. Le të jetë ky motivimi dhe udhërrëfyesi ynë për gjatë gjithë vitit 2022, le të mbetemi të palëkundur në rrugëtimin tonë”, ka thënë kryeministri Kurti”, ka thënë kryeministri Kurti.

Ai ka thënë se do t’u qëndrojnë besnik synimeve dhe nuk do të kursejnë asgjë për të përmbushur programin qeverisës.

Në hapjen e mbledhjes së qeverisë, e cila mund të jetë e fundit për këtë vit, Kurti ka përmendur vështirësitë që i ka shkaktuar pandemia në jetën e qytetarëve të Kosovës.

Ai, edhe njëherë, ka ngushëlluar familjet të cilat i kanë humbur më të dashurit e tyre si pasojë e pandemisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë