Loading…

Harry Kane: Topin e tripletës me Shqipërinë po e ruaj në një kuti xhami për fëmijët

  • 17/11/2021 | 20:18

Harry Kane: Topin e tripletës me Shqipërinë po e ruaj në një kuti xhami për fëmijët

Harry Kane shënoi 7 gola në dy ndeshjet e fundit kualifikuese të Anglisë në Botëror, kundër Shqipërisë dhe San Marinos, duke u bërë golashënuesi i dytë më i mirë në gjithë historinë e eliminatoreve të Kupës së Botës dhe duke u larguar me topat e ndeshjes si suvenir.


Kapiteni i “Tre Luanëve” e mbylli me 12 gola kundër rivalëve të Grupit I. 28-vjeçari, i cili u ngjit në kuotën e 48 golave në karrierën me përfaqësuesen, -5 nga rekordmeni Wayne Rooney, tregon se nuk do të kënaqet derisa të vendosë rekordin e ri.

“Është një ndjesi fantastike. Këto janë bonuset kur ti fiton me goleadë. Të jesh mes këtyre legjendave të Anglisë është fantastike. Jam shumë krenar sa herë shënoj me fanellën e përfaqësueses. Shpresoj që të vazhdoj ta bëj edhe për shumë vite të tjera dhe të bëjmë një vit të madh në Katar. Por, marr me vete një tjetër top. Fëmijët do ta shijojnë. Unë i vendos në një kuti xhami, i ruaj dhe kur të rriten fëmijët, shpresoj që t’i përdorin për t’u motivuar”, tha Kane.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë