Loading…

Hasani kërkon shkarkimin e ministrit Arsim Bajrami

  • 07/12/2016 | 18:39

Hasani kërkon shkarkimin e ministrit Arsim Bajrami

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka fajësuar ministrin e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, për rezulatet e Kosovës në testin e PISA-s, ku doli të jetë e fundit në listë

Hasani, në një emision në Klan Kosova, i ka bërë thirrje Qeverisë që të marrë përgjegjësitë që i takojnë, duke e shkarkuar ministrin Bajrami.

“Qeveria duhet të marrë përgjegjësi, të shkarkoj ministrin e arsimit, Arsim Bajramin dhe të bëj hapa”, tha Hasani.

Ai gjithashtu tha se fajtorë janë edhe shtëpitë e ndryshme botuese për këto rezultate./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë