Loading…

Haxhi Krasniqi kërkon përsëri titullin e botës, rikthehet në ring më 10 tetor

  • 22/09/2020 | 14:13

Haxhi Krasniqi kërkon përsëri titullin e botës, rikthehet në ring më 10 tetor

Boksieri i njohur nga Kosova, Haxhi ‘Robin’ Krasniqi, do të rikthehet edhe njëherë tjetër në ring dhe përsëri për të kërkuar titullin e botës, transmeton Gazeta Metro.


Boksieri nga Juniku dy herë në të kaluarën kishte dueluar për titullin e botës në ‘WBA’ në kategorinë gjysmë të rëndë, por që në të dyja rastet kishte dështuar.

Kësaj here, mbase do jetë ‘e treta e vërteta’ për 33 vjeçarin. Krasniqi do luftojë përsëri për këtë titull më 10 tetor, teksa për kundërshtar kësaj radhe do e këtë gjermanin, Dominic Boesel. Meçi do zhvillohet në Magdeburg.

Kujtojmë që pas një pauze prej 15 muajve, Haxhi Krasniqi zhvilloi një meç kundër boksierit nga Çekia, Stanislav Eschner, të cilin e mposhti në raundin e gjashtë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë