Loading…
Haxhi Krasniqi mbron titullin e kampionit të Evropës – fiton meçin me Rony Landaetan
  • 18/11/2018 | 00:21

Haxhi Krasniqi mbron titullin e kampionit të Evropës – fiton meçin me Rony Landaetan

Haxhi Krasniqi e ka fituar meçin ndaj Rony Landaetas vetëm pas vendimit të gjyqtarëve


Boksieri nga Juniku me shumë sukses arriti që ta mbrojë titullin e kampionit të Evropës [EBU], transmeton GazetaMetro.

Haxhi Krasniqi e nisi mjaft mirë meçin me Rony Landaetan duke e rrëzuar që në raundin e parë dhe më pas i shkaktoi atij gjakderdhje në raundin e gjashtë.

Për 12 raunde sa u zhvillua Krasniqi ishte më i mirë se spanjolli Landaeta dhe kështu me vendim të gjyqtarëve junikasi fitoi meçin.

Kështu, Krasniqi vazhdon të mbetet kampion i Evropës në kategorinë super të mesme. /GazetaMetro/

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë