Loading…

Haxhiu kërkon lirimin e Faik Fazliut, e quan Qeverinë Kurti pushtet anti-UÇK

  • 06/06/2021 | 13:29

Haxhiu kërkon lirimin e Faik Fazliut, e quan Qeverinë Kurti pushtet anti-UÇK

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu i ka dalë në mbrojtje ish-kryetarit të OVL UÇK-së, Faik Fazliu, pas arrestimit, duke kërkuar lirimin e tij.


Haxhiu ka kërkuar që ai të lirohet pa u ndikuar nga pushteti duke iu referuar si  anti-UÇK.

“Provokimi dhe sjellja e zyrtarit policor dhe arrestimi i Faik Fazliut është i pa pranueshëm, bazuar në videon e publikuar.Në videon e publikuar sjellja e policit është jo etike, e jo e një zyrtarit policor dhe duhet të suspendohet. Inspektorati Policorë duhet ta hetojë këtë rast.Faik Fazliu të lirohet dhe rasti të trajtohet nga organet e pavarura ligjore, pa u ndikuar nga pushteti i ri anti-UÇK”, ka shkruar ai.

Ndryshe ish-kryetari i OVL-UÇK-së, Faik Fazliu, është arrestuar pasi dyshohet se ka kanosur një zyrtar policor, në një kafeteri mbrëmë në Prizren.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë