Loading…
Hazard e godet Francën, thotë se luajtën keq
  • 11/07/2018 | 13:58

Hazard e godet Francën, thotë se luajtën keq

Ylli i kombëtares së Belgjikës, Eden Hazard, ka kritikuar ekipin e Francës pasi që sipas tij ata kanë përdorur taktika negative në ndeshjen e gjysëmfinalës Belgjikë-Francë, ku kjo e fundit fitoi 1 me 0.


Përformanca e mesfushorit ishte e mahnitshme në pjesën e parë, por në pjesën e dytë filloi të dobësohej kur Samuel Umititi shënoi golin e parë, transmeton gazetametro.net

“Preferoj të humbas me Belgjikën, se sa të fitoj me Francën”, ka thënë Hazard.

Kjo deklaratë e Hazard ka pasuar pas asaj të portierit Thibaut Courtois, i cili ka thënë se: “ Franca ka luajtur kundër futbollit. Nuk kam përjetuar më heret goditje aq të fuqishme. Është e drejtë e tyre të luajnë ashtu, por nuk është mirë ta shohësh. Jo vetëm taktikat e francezëve, por edhe referi nuk e kreu punen e tij ashtu siç duhej”.

Ndryshe Belgjika ka kaluar një Kampionat Botëror të mrekullueshëm deri në gjysëmfinale, ku u eleminua nga Franca. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë