Loading…

Hazard luan ndeshjen e tij të parë për Real Madrid kundër Huesca këtë javë

  • 30/10/2020 | 09:02

Hazard luan ndeshjen e tij të parë për Real Madrid kundër Huesca këtë javë

Ylli i Real Madrid, Eden Hazard do të paraqitet në ndeshjen e tij të parë të sezonit në La Liga, pasi skuadra e tij pret Huescan këtë fundjavë. Hazard nuk është paraqitur për ekipin e Zinedine Zidane që nga dalja e tyre nga gara me Manchester Cityn më 7 gusht para se të paraqitej si një zëvendësues i vonshëm në barazimin 2-2 të së mërkurës në Borussia Monchengladbach, transmeton Gazeta Metro.


Ai tani është në stërvitje të plotë dhe do të paraqitet në përplasjen e kësaj fundjave në La Liga, me gazetën Marca që thekson se si ai mund të luajë edhe si titullar në krahun e sulmit.

Gazeta Marca gjithashtu theksoi se si ai kishte të ngjarë të paraqitej së bashku me Karim Benzema dhe Marco Asensio për herë të parë për Los Blancos këtë sezon.

Hazard shënoi vetëm një gol në 22 paraqitje në sezonin e tij debutues në Spanjë, megjithëse Reali përfundoi duke fituar titullin e tyre të ligës.

Reprezentuesi belg pësoi një frakturë në fibulën e tij të djathtë distale gjatë humbjes 1-0 në La Liga në Levante në muajin shkurt – vetëm një javë pasi u kthye nga një pushim i ngjashëm tre-mujor, duke përmbledhur një sezon të vështirë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë