Loading…

Hazir Borovci i LDK’së: Dikur ishte këshilltar i Rexhep Selimit

  • 16/06/2019 | 22:57

Hazir Borovci i LDK’së:  Dikur ishte këshilltar i Rexhep Selimit

Zgjedhjet e brendshme në LDK kanë marrë një rrjedhë jo demokratike dhe tepër dramatike, rrahje dhe grushte po përdoren tani, shkruan Gazeta Metro.

Në këtë proces duket zgjedhor të brendshëm duket se ka dy përplasje, Rasti i fundit në Degën e III të LDK-së.

Atje dy kandidatë për kryetar të Degës së III të të LDK-së: Hazir Borovcit kryetarit aktual të Degës dhe Arban Abrashit, deputetit dhe ish-ministrit në Qeverinë Mustafa, militantët e tyre janë rrahur mes vete.

Por në Facebook po qarkullon një foto ku tregon se Hazir Borovci gjatë viteve 1999-200 ishte këshilltar i Lartë Politik në Ministrinë e Rendit Publik në Qeverinë e Përkohshme të Kosovës me ministër Rexhep Selimin./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë