Loading…

Haziri flet për Covid-19, tregon gjendjen në Gjilan

  • 18/10/2020 | 23:32

Haziri flet për Covid-19, tregon gjendjen në Gjilan

Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri u ka bërë thirrje qytetarëve të respektojnë masat kundër koronavirusit, ku deri tash në këtë qytet janë infektuar rreth 1147 persona, shkruan Gazeta Metro.


Haziri përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook tha se në komunën që ai drejton nga virusi kanë vdekur 48 persona.

“Në ditën e 220 të përballjes me #COVID19 në Gjilan u shënuan 20 raste të reja pozitive. Brenda 7 muajve, gjendja e përgjithshme është kjo: 1147 të infektuar, 990 të shëruar, 109 raste aktive, 48 të vdekur, 14 në hospitalizim dhe 103 mostra në pritje”, shkroi Haziri në Facebook.

“Ju lutem shumë, të reagojmë me përgjegjshmërinë më të lartë kundër infeksionit. Përndryshe, virusi nuk të pyet kush je. Të bën për kujdes intenziv nëse nuk kujdesesh dhe mund të të marrë me vete!”, shtoi ai./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë