Loading…

Haziri i bindur se nëse mbahen zgjedhjet lokale, LDK’ja fiton në Gjilan

  • 18/10/2019 | 22:37

Haziri i bindur se nëse mbahen zgjedhjet lokale, LDK’ja fiton në Gjilan

Haziri flet për votat e LDK-së në Gjilan Nënkryetari i LDK-së, Lufti Haziri shprehet optimist se nëse nesër mbahen zgjedhjet lokale, Gjilanin e fiton LDK-ja, transmeton Gazeta Metro.


Këto deklarata Haziri i dha në emisionin “Argument Plus”,  në RTV 21, ku ndër tjerash foli edhe për zhvillimet e fundit dhe takimin e parë të grupeve punuese LVV – LDK.

Duke folur për votat në Gjilan që mori LDK-ja në këto zgjedhje parlamentare, ku VV-ja qëndron me 5 mijë vota më shumë se LDK-ja, Haziri bëri një krahasim me vitin 2017, ku në Gjilan ka prirë Vetëvendosje. Sipas tij, edhe në vitin 2017 ka qenë trendi i njëjtë se në zgjedhje parlamentare ka fituar VV-ja.

Mirëpo, shprehet i bindur se në Gjilan në zgjedhje lokale do të fitojë LDK-ja. “Në zgjedhje lokale LDK-ja e ka fitoren e sigurt, gjithmonë e ka pasur. Nesër nëse mbahen zgjedhjet lokale, i fiton LDK-ja në Gjilan.

Në Gjilan 5 deputetë i ka fituar LDK-ja me 13 mijë vota, 2 deputetë do t’i fitojë Vetëvendosja me 17 mijë vota. LDK-ja është partia e vetme që ka kandiduar me 5 deputetë dhe do t’i ketë 5 deputetë nga Gjilani, kurse Vetëvendosje ka kandiduar me 11 deputetë dhe do t’i ketë vetëm dy”, tha ai. Ndryshe, sot u mbajt takimi i parë i grupeve punuese të VV-së dhe LDK-së. Në këtë takim u arrit pajtueshmëria lidhur me përmbajtjen dhe parimet e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Takimi i radhës është paralajmëruar për të mërkurën pasdite.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë