Loading…

Haziri pret balotazh në Prishtinë në mes këtyre dy partive

  • 06/10/2021 | 22:38

Haziri pret balotazh në Prishtinë në mes këtyre dy partive

Kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri thotë se Prishtina do të shkojë në balotazh. Ai pret që kryetari i ri në kryeqytet të zgjidhet në raundin e dytë në mes të Përparim Ramës dhe Arben Vitisë.

Komentet Haziri i bëri në emisionin Pressing në T7.

“Në Prishtinë, Prizren dhe Podujevë pres balotazh’, thotë Haziri.

“Në Prishtinë Përparim Rama si urbanist po e udhëheq fushatën e LDK’së me ekipin e tij. Unë pres që në balotazh me qenë me VV’në edhe natyrisht në balotazh mandej kandidatët e kanë rolin e rëndësishëm por jo kryesor”, shpjegoi Haziri.

“Partitë politike me lidhje te koalicioneve mund të bëjnë efekte të mira ose mund ta dëmtojnë. Më 2017 LDK është dëmtuar nga koalicionet e këqija”, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë