Loading…

Haziri: U kam thënë në LDK, unë e lë partinë për kauzën e Kosovës Lindore

  • 06/10/2021 | 21:58

Haziri: U kam thënë në LDK, unë e lë partinë për kauzën e Kosovës Lindore

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se janë disa kauza shumë më të mëdha për të cilat do të hiqte dorë edhe nga subjekti i tij.

Haziri njihet për përkrahjen e tij për bashkimin e trojeve shqiptare të Luginës së Preshevës me Kosovën dhe këtë nuk e ka fshehur asnjëherë. Ai thotë se po të vinte puna deri aty ku duhet të zgjidhte mes partisë dhe këtyre kauzave, ai do të linte partinë.

“Jam dalluar edhe në partinë time. Janë dy kauza të mëdha ëpr të cilat nëse nesër më thotë partia a dëshiron këto apo neve unë e lë partinë. Kauza e shqiptarëve në Kosovën Lindore. Nëse nesër më thuhet se qëndrimi yt për këtë çështje është kundër partisë unë nuk heqi dorë. Nuk kam punuar në atë mënyrë që të dërgojë këtë çështje përpara dhe të lëndoj partinë. U kam thënë edhe kolegëve në parti ën bisedat tona. Pse dueht të jemi kosovocentrist kur përpara kemi qenë gjithçka tjetër”, tha Haziri.

Haziri tutje shtoi se pasi humbi zgjedhjet e brendshme, i ka qëndruar besnik partisë dhe ka kontribuar në rritjen e saj.

“Unë jam ofruar si kryetar. Ka fituar kryetari i ri dhe unë e kam përqafuar. I rri mbrapa dhe jam besnik. Kjo është demokracia dhe kjo është forcimi i partisë”, ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë