Loading…

“Hear the silence” nga Ed Ehrenberg në TIFF

  • 07/11/2016 | 21:42

“Hear the silence” nga Ed Ehrenberg në TIFF

Në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Tiranë (TIFF) përveç filmave nga regjisorë tanë janë shfaqur filma edhe nga regjisorë të huaj.

Mbrëmë në Tiranë ka qenë prezentë edhe një regjisor gjerman Ed Ehrenberg, për ta ndjekur filmin  e tij “Hear the silence” bashkë me adhuruesit shqiptarë e të huaj prezentë.

“Është hera e parë që po vi në Shqipëri dhe ndjehem shumë i lumtur këtu mes jush”, ka thënë Ed Ehrenberg.

Filmi “Hear the Silence” ka marrë shumë kritika të mira rreth realizimit të tij, dhe ai ka qenë fitues dhe pjesëmarrës në shumë festivale filmash nëpër botë.

Ky film është favorit për të fituar edhe në TIFF.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë