Loading…

Hedhet shorti: Kosova në grup me Austrinë e Italinë

  • 08/07/2020 | 16:07

Hedhet shorti: Kosova në grup me Austrinë e Italinë

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll ka mësuar kundërshtarët për kualifikimet për Botërorin 2021, transmeton Gazeta Metro.


Kosova në hendboll në konkurrencë të femrave do të luaj në grupin e katërt të fazës së parë të kualifikimeve për Botërorin 2021.

Kosova është në një grup me Austrinë dhe Italinë. Shorti nuk vlersohet i lehtë, por synim i Kosovës do të jetë kualifikimi në fazën tjetër. Dy vendet e para në grup dërgojnë në fazën tjetër.

Ndeshjet do të luhen prej 27 deri më 29 nëntor apo prej 4 deri më 6 dhjetor të ktij viti. Ndeshjet e grupit tonë pritet të luhen në Austri. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë